Znikająca architektura sudecka

Miejskie Muzeum Zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego serdecznie zaprasza do obejrzenia filmu, prezentującego wystawę „Znikająca architektura sudecka”. Ekspozycja znajduje się w Muzeum, które do końca stycznia 2021 jest zamknięte dla zwiedzających.

Wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie zachęcamy Państwa do poznania architektury naszego regiony. O wystawie i całym projekcie napisała dyrektor MOKSiAL – Anita Kaczmarska.

„Znikająca architektura sudecka” to wystawa prac powstałych podczas pleneru artystycznego, jaki miał miejsce na jesieni 2020 r. w w Szklarskie Porębie. Uczestniczyło w nim 17 artystów będących przedstawicielami różnych dziedzin: malarstwa, rzeźby, szkła, filmu, rysunku, ceramiki i fotografii artystycznej. Wszystkich łączył temat – niezwykła i oryginalna architektura domów sudeckich, której przykładów spotkać można wciąż bardzo wiele. Powstały bardzo różnorodne prace przedstawiające tak charakterystyczne dla regiony domy przysłupowe czy piękną zabudowę pensjonatową, ale również opowiadające o ludziach, którzy na terenie Karkonoszy mieszkali przed laty i mieszkają obecnie. Wystawa ma na celu ożywienie dyskusji o współczesnej architekturze sudeckiej, aby niezwykłe walory jakie dała natura, nie zostały przesłonięte przez nieprzemyślaną, zbyt intensywną zabudowę nie nawiązująca to architektonicznego stylu regionu. Organizatorem pleneru jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie”.

 

 

Plakat

Nadchodzące wystawy

W najbliższym czasie nie zaplanowano żadnych wystaw