Dziedzictwo Budnik. Testament kamieni

Miejskie Muzeum Zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego w Karpaczu wspólnie z Narodowym Centrum Kultury przy udziale Gminy Karpacz i Euroregionu Nysa zapraszają na wystawę “Dziedzictwo Budnik. Testament kamieni”
Wystawa plenerowa:
Skwer Hoovera, Krakowskie Przedmieście 60a
Warszawa
Termin: 29.06 – 20.07.2022
W Karkonoszach są jeszcze miejsca, które nie do końca zostały rozpoznane i opisane. Spotkanie z nimi to mierzenie się z legendą. Jako przykład posłużyć mogą Budniki. Dawna miejscowość, która znikła już z mapy geograficznej Kotliny Jeleniogórskiej. Górska osada położona pomiędzy Kowarami a Karpaczem, na trasie z Kowar na Śnieżkę. Historia Budnik przedwojenna i powojenna, jest wciąż tajemnicza. Świat opisany przez byłych mieszkańców dawno nie istnieje. Ale ta przestrzeń uruchamia wyobraźnię. Jest inspiracją dla sztuki. Na wystawie „Dziedzictwo Budnik. Testament kamieni” malarstwo, poezja i fotografia mówią tym samym językiem sztuki i ukazują nie tylko piękno górskiej natury, lecz również bogactwo i złożoność historii tego miejsca.
Artyści biorący udział w wystawie: Teresa Kępowicz – malarstwo, Anna Kadłubowska Pilich – poezja,
Beata Chłopeniuk, Iwona Garguła – Kuć, Nina Hobgarska, Agnieszka Hundert – Wawrzyniak,Wojciech Miatkowski, Norbert Wawrzyniak, Zygmunt Trylański – fotografia.
Kurator: Nina Hobgarska
Wystawa współorganizowana w Warszawie:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury

Foto:NCK

Skip to content